Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel

43 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel
$$$$

Beskrivelse

Det 2-stjernet Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel tilbyder en komfortabel indkvartering i 45 værelser. Det har døgnåben reception og sen udtjekning sammen med WiFi i offentlige områder.

Beliggenhed

Det ligger 160 km fra Billings. Tilbring en eftermiddag med at udforske bjerge i området.

Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel er forbundet med andre dele af Lewistown på grund af en motorvej i nærheden.

Værelser

Disse værelser er indrettet med elegante møbler.

Mad og drikke

Det serveres en kontinental morgenmad på stedet dagligt.

Fritid og erhverv

Det har et spabad, forskellige rekreative muligheder og en fladskærms-satellit til gæster.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
indtil 11:00
Faciliteter
Offentlig parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Trådløst internet offentlige områder.
Anden information
Morgenmad
Alle gæster tilbydes en kontinental morgenmad med et tillæg. 
Kæledyr
Kæledyr er tilladt ved forespørgsel.
Bygning
Antal værelser:45
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Værelse med en kingsize-seng
  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
Mobilitet tilgængelig værelse med en queensize-seng
  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
Studio med en kingsize-seng
  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
Vis 2 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

Gratis WiFi

Gratis Wi-Fi på offentlige områder

Gratis parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

24 timers vagtservice

Mad/ Drikke

Picnic område/ Borde

TV

Fritids-/ TV værelset

Mødefaciliteter

Businesscenter

Børnevenlig

Brætspil

Services

  • Husholdning

Middagsfaciliteter

  • Picnic område/ Borde

Mødefaciliteter

  • Businesscenter
  • Fax/fotokopiering

Børnefaciliteter

  • Brætspil

Fritidsfaciliteter

  • Fritids-/ TV værelset

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Varme
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel

💵 Laveste værelsespris <br /> 503 DKK
📏 Afstand til centrum 1.4 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 7.0

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
102 Wendell Avenue, Lewistown, Montana, USA, 59457-2278
Se på kort
102 Wendell Avenue, Lewistown, Montana, USA, 59457-2278
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Emmanuel Baptist Church
470 m
Central Baptist Church
470 m
Saint Pauls Lutheran Church
470 m
Restaurant
Pizza Hut
240 m
Restaurant
Burger King
420 m

Anmeldelser om Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel

8.2 /10
Fantastisk
208 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Vores gæsters anmeldelserSkriv en anmeldelse
  • R
    Robert
    Danmark
    Har skrevet en anmeldelse den 06 Mar
    Fremdragende
    9.0

    Dette sted er virkelig rent, personalet er opmærksomme og bygningen er dejlig.

  • G
    Gustav
    Danmark
    Har skrevet en anmeldelse den 02 Feb
    Fantastisk
    8.0

    Jeg nød personale og værelser. Værelser var med køleskab...

Ofte stillede spørgsmål om Super 8 By Wyndham Lewistown

Hvilke attraktioner kan vi besøge under vores ophold i det 2-stjernede Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel hotel?
Under oppholdet på det 2-stjernede Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel hotel, bør du ikke gå glip af Lewistowns vigtigste vartegn, Charles M. Russell National Wildlife Refuge og Lewistown Art Center, der ligger inden for henholdsvis 15 og 16 minutter til fods.
Hvor meget koster et værelse på et Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel?
Prisen for et værelse i et Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel starter ved 77$.
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige i Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel hotel?
Betalingsmetoder i Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel hotel inkluderer:
  • kontant
  • American Express
  • Visum
  • Mastercard
Hvilken slags værelser tilbyder hotellet?
Sådanne værelsestyper som Værelse med en queensize-seng, Etværelseslejlighed og Værelse med en kingsize-seng er tilgængelige på hotellet.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på Lewistown hotellet?
De fleste værelser på Lewistown hotellet byder gæster velkommen med følgende faciliteter:
  • et lille køleskab
  • et fladskærms-tv med satellitkanaler
  • et fladskærms-kabel
  • et fladskærm
Er der gratis internet på det 2-stjernede Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel?
Ja, det 2-stjernede Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel tilbyder Wi-Fi i offentlige områder gratis.
Tilbydes der rengøring på et Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel hotel?
Ja, et Super 8 By Wyndham Lewistown Hotel hotel har rengøring og stuepigeservice.

Bedst bedømte Super 8 Motels hoteller i Lewistown

Super 8 Motels er kendt for at tilbyde fantastisk valuta for pengene. Brandet fokuserer på at gøre rejsende glade ved at give dem en overkommelig og bekvem indkvartering. Med morgenmad inkluderet i prisen, gratis wi-fi og en hjælpsom personale er der ingen tvivl om, at gæsterne får en god oplevelse. Super 8 Motels er den perfekte mulighed for budgetbevidste rejsende.

Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse